Duben 2009

Kraniosakrální terapie

27. dubna 2009 v 9:33 | Josef Chrt |  Masáže
Kraniosakrální terapie je velmi jemná , neinvazivní , manipulativní technika využívající polouzavřeného hydraulického systému obsaženého uvnitř tuhé , voděvzdorné membrány , která obaluje mozek a míchu. Důležitou funkcí tohoto systému je produkce , oběh a zpětné vstřebávání mozkomíšního moku. Tato tekutina je produkována uvnitř kraniosakrálního systému a udržuje fyziologické prostředí , ve kterém se mozek , mícha a celý nervový systém vyvýjí , žije a funguje.
Tato metoda vychází z poznání , že každému fyzickému projevu nemoci předchází dlouhodobá disharmonie na jemnohmotné úrovni a že mezi pánví a lebkou exiatuje významná souvislost , která se projevuje v páteřním kanálu, který tvoří spojení mezi kostí křížovou a lebkou. Zde pulzuje energie mozkomíšního moku, který omývá , vyživuje , detoxikuje a chrání jako tekutina náš mozek a míchu a je kraniosakrálním systémem pumpován frekvencí 6-10 krát za minutu. Jemná vibrace , která přitom vzniká se šíří do celého těla.
Techniky kraniosakrální terapie jsou zaměřeny na njvyšší možnou harmonizaci pulzující emergie a tím na aktivaci vlastních samoléčebných schopností těla.

Osvědčuje se při:
bolestech hlavy a migrénách , poruchách rovnováhy , závratích, bolestech zad, chronické únavě a stresu, při depresivních stavech, pooperačních stavech, při poruchách centrálního nervového systému.